در باره ی – در حدود آلمان تصویر همراه

در باره ی – در حدود: آلمان تصویر همراه فوتبال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار بین الملل آینده سرکردگان داعش بعد از فوت البغدادی

بحث و جدل راجع به این‌که بعد از کشته شدن سرکرده داعش، چه کسی رهبری این گروه تروریستی را بر عهده خواهد گرفت، ادامه دارد. 

آینده سرکردگان داعش بعد از فوت البغدادی

آینده سرکردگان داعش بعد از فوت البغدادی

عبارات مهم : سوریه

بحث و جدل راجع به این که بعد از کشته شدن سرکرده داعش، چه کسی رهبری این گروه تروریستی را بر عهده خواهد گرفت، ادامه دارد.

به گزارش العالم، اسپوتنیک گزارش داد که بعد از اخبار منتشرشده از کشته شدن «ابوبکر بغدادی» خلیفه خودخوانده داعش، اوضاع بااهمیت ترین سرکردگان این گروه تروریستی بدهید ترتیب است:

آینده سرکردگان داعش بعد از فوت البغدادی

ابوعلی الانباری معروف به «ابو علاء العفری»

تا چندی پیش وظایف معاون ابوبکر البغدادی را اجرا می کرد. العفری اهل موصل بود. مدتی معلم فیزیک در مدرسه بود. در سال ۱۹۹۸ به افغانستان رفت و سپس در سال ۲۰۰۴ فرماندهی نیروهای القاعده در موصل به وی محول شد. بعد از کشته شدن ابوعمر البغدادی، نامزدی وی جهت سمت فرماندهی القاعده در عراق مورد بررسی قرار داشت ولی در نهایت القاعده با گروه تروریستی داعش ادغام شد.

​ابو محمد العدنانی

بحث و جدل راجع به این‌که بعد از کشته شدن سرکرده داعش، چه کسی رهبری این گروه تروریستی را بر عهده خواهد گرفت، ادامه دارد. 

سخنگوی رسمی داعش بود. العدنانی در سال ۱۹۷۷ در شهرک کوچک بنش در استان ادلب سوریه متولد شد. در سال ۲۰۱۴ ویدئویی منتشر شد که در آن العدنانی با ابوبکر البغدادی بیعت می کند. وی نخستین کسی بود که اعلام کرد گروه تروریستی نیجریه ای بوکو حرام به داعش پیوسته هست. العدنانی از تروریست های در حال فعالیت در غرب آفریقا تقاضا کرد از بوکو حرام پیروی کنند. شرکت دهنده انفجار در هواپیمای مسافربری روسیه در مصر در روز ۳۱ اکتبر ۲۰۱۵ بود که منجر به سقوط این هواپیما و کشته شدن ۲۲۴ سرنشین آن از جمله ۲۵ کودک شد. روز ۳۰ آگوست ۲۰۱۶ در استان حلب سوریه به هلاکت رسید.

​ابو عمر الشیشانی (چچنی)

وی اهل گرجستان و از جمله با تجربه ترین شبه نظامیان است و در درگیری روسیه و گرجستان در سال ۲۰۰۸ شرکت داشت. الشیشانی بعد از خارج شدن از صفوف ارتش گرجستان به تروریست های سوریه پیوست. وی فرماندهی گروه های شورشی همچون کتیبه المهاجرین، جیش المهاجرین و الانصار را بر عهده داشته هست. الشیشانی در سال ۲۰۱۳ فرماندهی شبه نظامیان داعش در شمال سوریه از جمله حلب، رقه، لاذقیه و ادلب را بر عهده گرفت و در آخرهای همان سال امیر داعش در این مناطق شد. وی یکی از مشهور ترین فرماندهان نظامی داعش در سوریه هست. خبرگزاری اعماق وابسته به داعش روز ۱۳ جولای ۲۰۱۶ اعلام کرد که ابو عمر الشیشانی که نام گرجی وی «ترخان باتیراشویلی» بوده، در نبرد ها در حوالی شهر الشرقاط، واقع در جنوب موصل کشته شده است است

آینده سرکردگان داعش بعد از فوت البغدادی

واژه های کلیدی: سوریه | القاعده | گرجستان | گروه تروریستی | ابوبکر البغدادی | گروه تروریستی داعش | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs