در باره ی – در حدود آلمان تصویر همراه

در باره ی – در حدود: آلمان تصویر همراه فوتبال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وام مسکن ۶ درصدی می‌آید

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه وزارت راه‌و‌شهرسازی در حوزه مسکن به دنبال تسهیل جریان پرداخت تسهیلات هست، گفت: هم‌اکنون پیشنهاد ریاست جمهوری جهت تقلیل

وام مسکن ۶ درصدی می‌آید

وام مسکن ۶ درصدی می آید

عبارات مهم : برنامه

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن به دنبال تسهیل جریان پرداخت تسهیلات هست، گفت: هم اکنون پیشنهاد ریاست جمهوری جهت تقلیل سود وام خرید آپارتمان به ۶ درصد در بافت ناکارآمد شهری پذیرفته و در آینده ای نزدیک از سوی بانک مرکزی به سایر بانک ها ابلاغ خواهد شد که قطعا وقت بسیار خوبی جهت ارتقای سطح خدمات در این مناطق خواهد بود.

هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تشریح اولویت های شرکت عمران و بهسازی شهری کشور عزیزمان ایران در سال ۹۷ بیان کرد: بنا بر آخرین برنامه ملی بازآفرینی شهری مصوب شده است در آخرهای سال ۹۶ و صدور فرمان اجرایی آن در بهمن ماه، قطعا اولویت مهم ما در سال پیش رو اجرای این برنامه در سطح کشور خواهد بود. عشایری در ادامه با تاکید بر ضرورت بررسی و پرداختن به شرح ابعاد متفاوت مباحث و پرسشها مناطق ناکارآمد در برنامه ملی بازآفرینی شهری بیان کرد: در این برنامه ضمن مطالعه دقیق تمامی موارد تاثیرگذار بر این مناطق به بررسی حوزه های فعالیت غیرکالبدی و کالبدی با نشانه ارتقای خدمات روبنایی و زیربنایی پرداخته و راهکارهای مناسبی را جهت آن تدوین کرده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه اقدام یکسان و هماهنگی بین دستگاه ها را محور مهم این برنامه دانست و گفت: قطعا اگر بخواهیم این برنامه به گونه ای صحیح تدوین و تحقق پذیر باشد باید با مشورت تمامی دستگاه های دخیل بررسی و نگاشته شود که به این منظور کارگروهی را متشکل از توسعه گران، شهرداری، بخش خصوصی، شرکت برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و نمایندگانی از دفتر ریاست جمهوری تشکیل دادیم و به بررسی تمامی ابزارهای مالی و حقوقی مورد نیاز جهت اجرای برنامه پرداختیم. مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری کشور عزیزمان ایران در این خصوص اضافه کرد: درحال حاضر بعد از برگزاری آخرین جلسه از این کارگروه در انتظار تصویب نهایی پیشنهادهای ارائه شده است در پیش نویس ابزارهای مالی و حقوقی این برنامه از سوی هیات دولت هستیم که امید است با تمامی آنها موافقت شود.

وام مسکن ۶ درصدی می‌آید

عشایری در ادامه سخنان خود با تاکید براینکه تلاش داریم تا از اردیبهشت ماه کارها مورد نیاز جهت شناسایی اراضی ملی جهت شروع برنامه ملی بازآفرینی شهری در تمامی نقاط کشور را شروع کنیم، گفت: در این راستا تمامی تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم در وقت مقرر مقدمات مورد نیاز جهت ارتقای خدمات محیطی (روبنایی و زیربنایی) را به تفکیک در محلات شناسایی و اجرایی کنیم. وی ادامه داد: در حال حاضر به دنبال تدوین مدل چگونگی اجرای عرضه مسکن در مناطق ناکارآمد هستیم تا ببینیم به جز خریداران می توانیم شرایط استفاده سازندگان از تسهیلات صندوق بعد انداز یکم را فراهم کنیم یا خیر.

عشایری درخصوص بحث زیاد کردن قیمت مسکن بعد از اجرای برنامه ملی بازآفرینی در بافت های ناکارآمد بیان کرد: قطعا در صورت بروز این شرایط استطاعت مالی مستاجرین ساکن در این محدوده ها کم کردن پیدا کرده و در نهایت این افراد مجبور به ترک منطقه می شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه وزارت راه‌و‌شهرسازی در حوزه مسکن به دنبال تسهیل جریان پرداخت تسهیلات هست، گفت: هم‌اکنون پیشنهاد ریاست جمهوری جهت تقلیل

به گفته وی این مساله نیز در مدل مورد نظر جهت اجرا در برنامه ملی بازآفرینی شهری در مناطق نشانه دیده شده است است به گونه ای که در انتهای برنامه ها از محل واحدهای ساخته شده است چه در اراضی دولتی و چه در بخشی از سهم سازندگان، منزل هایی تحت عنوان مسکن اجتماعی به صورت واحدهای استیجاری عمومی در این محلات بهره برداری می شود. معاون وزیر راه و شهرسازی در آخر افزود: در صورت زیاد کردن قیمت مسکن در مناطق نوسازی شده، واحدهایی به صورت واحدهای استیجاری عمومی با قیمت استطاعت مالی ساکنان تخصیص داده شده است یافته و به آنها واگذار می شود و مابه التفاوت هزینه پرداختی به طرق متفاوت از سوی دولت تامین می شود.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: برنامه | شهرسازی | وزارت کشور | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs